Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Calcul salariu bibliotecar
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Calcul salariu bibliotecar

Buna ziua, ma puteti ajuta cu un calcul salarial si salariul de incadrare in urmataoarea speta : bibliotecar S IA, gradatia 5, clasa de salarizare 67, in luna noiemrie salariul brut este de 3368. ( vechime 20 ani, 15%,spor conditii vatamatoare 15%, fidelitate, 20% si spor vechime ).
In anul 2010, dupa reducere, salariul era de 2095, in prezent salariul este de 3368 (noiembrie 2017), doresc sa va intreb daca este calculat correct, deoarece dupa calculele mele ar trebui sa fie mai mult. De asemenea colegii mei din tara, avand aceeasi clasa, vechime, studii, au un salariu mai mare. As dori un model de calcul si legile care s-au aplicat. Sporurile pentru conditii vatamatoare, fidelitate si neuro sunt abrogate?
Va multumesc
george-neagu, moderator