Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Probleme cu poprire pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Probleme cu poprire pensie

Bună ziua, socrul meu avea o poprire pe pensie, de 500ron, pentru ca mai are 3 luni și face 70 de ani luna trecuta i au oprit toată pensia, se poate sa procedeze asa?,va multumesc
Nu se poate popri toata pensia, doar 1/3 sau daca are mai multe popriri 1/2 din pensie. Vorbiti cu cei de la banca (daca pensia se vireaza prin cont) sau la casa de Pensii. Probabil e o gresala.
Va mulțumesc frumos!