Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Condamnare cu suspendare, muncă în folosul ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Condamnare cu suspendare, muncă în folosul comunității neefectuată. Pot pleca din țară?

Am si eu o inrebare la dumneavoastra, daca am fost comdamnat la 6 luni de inchisoare cu suspendare si 60 de zile facut in folasul comunitati si 2 ani de supraveghere si nu am prestat munca folosul comunitatii si mia expirat suspendarea de 6 luni pot sa plec in strainatate
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Daca nu respectati măsurile de supraveghere sau nu executati obligaţiile impuse ori stabilite de lege, instanţa revocă suspendarea şi dispune executarea pedepsei.
Daca ă expirat durata supravegherii puteți pleca.
Dacă nu a expirat mai bine așteptați să expiră ca sa nu ajungeți dupa gratii.
Dvs vreti sa spuneti ca au trecut 2 ani si 6 luni de la hotararea ramasa definitiva?