avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Corectie norma de venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Corectie norma de venit

Stie cineva daca strict pentru corectia normei de venit in caz de intreruperi temporare ale activitatii (fara a se solicita si recalcularea contributiilor) trebuie depus vreun formular special sau se face o cerere obisnuita la organul fiscal?

Multumesc anticipat.
Ultima modificare: Joi, 23 Noiembrie 2017
Ana-Maria Pînzaru, Avocat
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 17:23, 24 Noiembrie 2017
La suspendarea activitatii se depune declaratia 070.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impunere 1ili 1ili Am un PFA cu activitate foto - video iar impunerea mi a fost facuta la norma de venit. Activitatea pe care o desfasor este de dor 6 luni pe an iar decizia de ... (vezi toată discuția)
Declaratii nedepuse la timp deiu160990 deiu160990 Am deschis o intreprindere individuala in primavara acestui an si nu am depus la finante nimic pentru ca nu am folosit niciodata firma.ce probleme pot sa am? (vezi toată discuția)
Radiere intreprindere individuala luiza_omer luiza_omer Se poate radia o II daca titularul are datorii la bugete? Concret, am radiat II in 2016, cu convingerea ca nu am datorii fata de stat, iar acum am primit ... (vezi toată discuția)