Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Importul si vânzarea de produse alimentare dintr-o ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Importul si vânzarea de produse alimentare dintr-o tara non UE

Ce autorizatii sunt necesare pentru importul si venta de produse alimentare dintr-o tara non UE?
Pentru importul produselor alimentare din Arabia Saudita, ce fel de acte imi sunt necesare pentru introducerea acestora in Romania? Mentionez ca am deschis un SRL cu coduri CAEN pentru Import-Export si vanzare online, si am obtinut codul EORI. Acum ce mai urmeaza??
george-neagu, moderator