avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 954 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Importul si vânzarea de produse alimentare dintr-o ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Importul si vânzarea de produse alimentare dintr-o tara non UE

Ce autorizatii sunt necesare pentru importul si venta de produse alimentare dintr-o tara non UE?
Pentru importul produselor alimentare din Arabia Saudita, ce fel de acte imi sunt necesare pentru introducerea acestora in Romania? Mentionez ca am deschis un SRL cu coduri CAEN pentru Import-Export si vanzare online, si am obtinut codul EORI. Acum ce mai urmeaza??
Ultima modificare: Vineri, 24 Noiembrie 2017
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Am voie sa fac import/achiz.intracom?? Victorius Victorius Buna ziua, Mi am deschis recent o firma cu activitate principala 4791 - vanzari prin internet, si as dori sa aduc marfa din UE dar si din afara UE. Pot face ... (vezi toată discuția)
Cod caen produse apicole pentekferenc pentekferenc asi dori sa aflu ce coduri trebuie sa activez la camera de comerti exact pentru a vinde produse apicole miere,polen,propolis si cu amanuntul, ca sa pot sa ... (vezi toată discuția)
Export CMan CMan Buna ziua! Am si eu o mare rugaminte la dumneavoastra! Sunt un agricultor si am luat legatura cu o firma germana care doreste sa achizitioneze floarea ... (vezi toată discuția)