avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Hotarare definitiva si irevocabila
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Hotarare definitiva si irevocabila

Am obținut printr-o hotarare definitiva si irevocabila, suprafata de 83 de mp, s-a pus in executarea, s-a facut contestatie la executare, s-a facut o noua expertiza in urma careia s-a constatat ca am castig de cauza mai putin teren decat cel obtinut initial.
Intrebarea este daca se poate trece peste hotararea definitiva si irevocabila?

Alte discuții în legătură

Probleme granituire.si.revendicare Mary4@ Mary4@ Am.obtinut printr-o hotarare definitiva si irevocabila, suprafata de 83 de mp, s-a pus in executarea, s-a facut contestatie la executare, s-a facut o noua ... (vezi toată discuția)
Suprafata de teren mai mica in realitate ContSters255863 ContSters255863 Am un teren de 200 m.p. intravilan dobandit prin intermediul unui act de donatie, care in documentatia cadastrala este precizat ca \"suprafata de teren conform ... (vezi toată discuția)
Se poate corecta o sentinta la uzucapiune sub aspectul suprafetei ? poena poena Buna ziua , Am deschis un proces de uzucapiune pentru o suprafata de teren care initial apartinuse statului iar in urma solutionarii definitive si ... (vezi toată discuția)