Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONCEDIU IN PREAVIZ
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONCEDIU IN PREAVIZ

Buna seara!
Se poate lua concediu de odihna in preaviz?
Pentru clio06, pct.1 - daca societatea este de acord se poate lua concediu de odihna in preavizul aferent demisiei. Am avut cazuri concrete. Unele firme insa prefera sa nu aprobe concediu pentru ca persoana care pleaca sa reuseasca sa-si predea proiectele unui alt salariat sau sa le finalizeze inainte de data incetarii.