Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... stadiu dosar de retrocedare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

stadiu dosar de retrocedare

cum aflu stadiul unui dosar de retrocedare si unde se solutioneaza?
Faceti cerere in baza legii 544/2001(r) la primaria unde este depusa notificarea impreuna cu copia dupa actul dvs de identitate.
In baza carei legi este facuta revendicarea?
legea 10/2001,modificata ulterior,cred.
Perfect! Depuneti cererea asa cum v-am precizat!
Daca revendicarea este facuta la Primaria Municipiului Bucuresti atunci aveti posibilitatea sa intrati pe www.pmb.ro si sa completati formularul online ! Vi se va raspunde garantat !
am avut infatisare in 2005 la judecatoria zalau,unde a ajuns dosarul dupa contestatia depusa la primaria com.dobrin,jud.salaj,unde mi a mai cerut sa depun niste acte la dosar,lucru pe care l am si facut,si de atunci nu am mai primit niciun raspuns.mersi.
terenul este in jud salaj, si implicit cercetarile au fost facute in jud.salaj,judec.Zalau, dupa care,imi spunea primarul din comuna unde este situat terenul ca dosarul a fost trimis la bucuresti pentru solutionare.se poate asa ceva?