Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical neavizat de comisia de expertiza
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical neavizat de comisia de expertiza

Buna ziua.
am urmatoarea speta: am o angajata cu CM care depaseste 90 zile in sept a avut CM din 4. 09 pana in 22 09 concediu avizat de comisia de expertiza pt recuperare medicala, apoi din 25.09 pana in 29.09 s-a internat de urgenta si i s-a eleberat CM cu cod de urgenta pe chirurgie dar fara aviz medical. celelalte CM-uri sunt continuare la acesta neavizat. Dr curant spune ca pt aceste 5 zile de urgenta nu este nevoie de avizul comisiei de expertiza insa cei de la CASS nu mi le primesc. cum sa rezolv aceasta problema. multumesc
george-neagu, moderator