avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1308 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Sesizare Electrica neluată în seamă
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Sesizare Electrica neluată în seamă

Am facut o reclamatie la electrica din luna mai ,au trimis raspuns scris ca o sa vina sa remedieze dar nici pana azi nu au venit.Este o lege care ii obliga la plata de daune ca nu au remediat reclamatia .

Alte discuții în legătură

Firma constructii patraulea100 patraulea100 Buna seara, In urma cu un an, in noiembrie 2014 am schimbat tabla de pe acoperis.Locuiesc intr-o vila de 3 apartamente,2 etaje, la ultimul nivel. La numai 2 ... (vezi toată discuția)
Masina in service de 1 luna , nu au facut nimic , eu ce fac? ContSters159316 ContSters159316 Buna ziua am urmatoarea situatie : auto prezenta zgomot ciudat la motor , a fost dus in service si reparat, a fost schimbata turbina , dupa 2 luni , ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ! am o plata facuta in contul furnizorului meu de energie ... Mariia88 Mariia88 Buna ziua ! Am o plata facuta in contul furnizorului meu de energie de peste 90.000 lei care nu imi apartine este facuta prin ordin de plata . Este de peste ... (vezi toată discuția)