avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 955 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se poate obține amânarea procesului pentru angajare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Se poate obține amânarea procesului pentru angajare avocat?

Am un proces în data de 11 decembrie și as vrea sa îl amân pentru ca nu am bani pt un avocat momentan. Se poate? Cum trebuie procedat?
Ultima modificare: Luni, 4 Decembrie 2017
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
PeAv. Moraru a scris:

Este vorba de un proces civil sau penal?


Penal
~ Conținut șters la cerere ~
Nu a mai fost amânat.. Și unde trebuie sa depun cererea? Mai pot sa depun acum, dacă în 11 e procesul?
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Decembrie 2017
amandina20, utilizator
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, iar cererea se depune la registratura instantei, urmand sa mentionati in cerere nr. de dosar si termenul de judecata.
Aveti de asemenea posibilitatea sa depuneti cererea si la termenul de judecata daca doriti sa va prezentati.
Ultima modificare: Duminică, 3 Decembrie 2017
MARTA SIMONA PETRE, Avocat

Alte discuții în legătură

Termen amanare victor11 victor11 Buna ziua. In data de 26 ian 2011 am termen intr-un proces civil la care nu ma pot prezenta din cauza faptului ca la aceeasi data am de sustinut un examen ... (vezi toată discuția)
Model cereri dosar penal Nina1 Nina1 Buna seara, Va rog ajutati-ma cu model pentru cerere: studiu dosar, eliberare copii dupa file din dosar, termen angajare avocat in cadrul unui dosar ... (vezi toată discuția)
Citatie judecatorie helpdr helpdr buna dimineata, v-as ruga sa ma ajutati cu un raspuns : intr-un proces civil am primit o citatie de la judecatorie emisa pe data de 11 mai pentru 28 octombrie ... (vezi toată discuția)