Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se poate obține amânarea procesului pentru angajare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Se poate obține amânarea procesului pentru angajare avocat?

Am un proces în data de 11 decembrie și as vrea sa îl amân pentru ca nu am bani pt un avocat momentan. Se poate? Cum trebuie procedat?
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
PeAv. Moraru a scris:

Este vorba de un proces civil sau penal?

Penal
~ Conținut șters la cerere ~
Nu a mai fost amânat.. Și unde trebuie sa depun cererea? Mai pot sa depun acum, dacă în 11 e procesul?
amandina20, utilizator
Da, iar cererea se depune la registratura instantei, urmand sa mentionati in cerere nr. de dosar si termenul de judecata.
Aveti de asemenea posibilitatea sa depuneti cererea si la termenul de judecata daca doriti sa va prezentati.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat