Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... sechestru asupra unui imobil
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

sechestru asupra unui imobil

Pentru a solicita Parchetului ridicarea sechestrului asupra unui imobil implicat intr-un dosar de urmarire penala care este procedura?
Se depune la Parchet o simpla cerere?
Daca Parchetul admite sa ridice sechestru instituit va emite un document ca raspuns la cererea mea sau va transmite direct catre ANCPI documentatia necesara?
multumesc anticipat
~ Conținut șters la cerere ~
Nu este vorba de o contestatie.Masura asiguratorie initiala a fost binevenita la acel moment ,dar intre timp lucrurile s-au clarificat si ar trebui sa solicitam ridicarea sechestrului.
~ Conținut șters la cerere ~
Da s-a finalizat dar interdistia a ramas in Cf desi am prezenfat sentinta definitiva.
Max22, utilizator