Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca in Elvetia
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca in Elvetia

Am contract de munca elvetianpe un vapor de croaziera.In fiecare luna mi se opresc taxe dar in Elvetia.Eu locuiesc in Romania.Se poate sa mi se ceara la un moment dat sa platesc taxe si in Romania???Sau ar trebui sa platesc taxe in Romania???
Romania si Elvetia au incheiat tratate de evitarea dublei impuneri si, ca urmare, daca se plateste in Elvetia nu se datoreaza nimic in Romania.

Altele sunt veniturile din strainatate care se declara iar nu cele obtinute printr-un contarct de munca.
Iulian MANEA, Contabil