Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Se poate citi și ultima cifra la apometru?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Se poate citi și ultima cifra la apometru?

Buna seara as dori sa aflu daca nu am virgula sau patrat rosu la ceasul de apa cum se citeste si daca ultima cifra se citeste
Depinde de apometru.La al meu se citeste inclusiv ultima cifra
Depinde de clasa tipul si de clasa de precizie a apometrului
In ambalajul de comercializare al produsului ,producatorul a eliberat instructiuni tehnice de utilizare,instalare si citire cat si garantia
Se citesc toate cifrele