Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general transfer bancar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

transfer bancar

buna ziua
intrucat eu sunt plecata in starinatate si nu ma incadrez in timp pentru partricipare la o licitatie in vederea achizitionarii unui apartament mama mea o va face in locul meu. Va cumpara apartamentul pe numele ei si mi l va revinde ulterior.
Este vreo problema daca banii vor fi virati din contul meu bancar?
As vrea sa evit trimiterea banilor intr un cont de al mamei mele...pentru ca nu are cont in euro si nici nu mai este timp pentru deschiderea unuia nou.

Va multumesc anticiat pentru raspunsuri
Ii puteti transmite o imputernicire sa liciteze in numele dvs.. Va cumpara apartamentul si vi-l va revinde numai in conditiile in care il va adjudeca. Trebuie sa achite si garantia ptr participarea la licitatie. Nu are importanta provenienta banilor, trebuie doar sa cunoasteti nr contului executorului. Trebuie sa specificati scopul transferului.