Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drepturi salariale suspendate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drepturi salariale suspendate

Buna seara!
As dori sa ma lamuriti si pe mine referitor la urmatoarea situatie: la data de 09.08.2017 a fost suspendata acordarea sporului pt conditii vatamatoare in urma aparitiei HG nr.569/2017, pana la innoirea determinarilor prin expertizari ale locurilor de munca, efectuate de DSP, urmand ca la data la care au fost intocmite buletinele de detrminare prin expertizare a locurilor de munca , sa fie reluata plata sporului, avand acordul ordonatorului principal de credite , cf legii cadru 153/2017.Intrebarea mea este : cand un drept este suspendat, reluarea platii acestuia se face de la data suspendarii? si daca da, acesta se acorda si salariatilor al caror CIM a incetat intre timp?
buiavasi, utilizator