Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Înmatriculare auto sh
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Înmatriculare auto sh

Cum pot înmatricula o mașină daca fostul proprietar nu a înregistrat mașină nici la politie si nici la fisc.
Si nici nu mai este de găsit?
~ Conținut șters la cerere ~
Daca vanzatorul nu a inregistrat pe rol fiscal bunul mobil,ce fel de document da vanzare cumparare ati incheiat in lipsa certificatului fiscal si a fisei de radiere auto ?
Am si carte si talon pe numele primului proprietar care la randul lui a vândut legal si corect mașina,unei doamne care cum am mai specificat nu a înregistrat nicăieri aceasta mașină, iar dânsa a vindut-o unui samsar de la care am cuparat-o eu!
Oricum am aflat cine este aceasta ,si o voi acționa in instanță ptr a putea transcrise pe numele meu acest autoturism!