Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Linia telefonica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Linia telefonica

La ce cheltuieli este incadrata linia telefonica din lift pe nr de persoane sau pe cota parte??
Telefonul poate fi utilizat numai de catre persoane...
Domnu' Alex,
Noi suntem mai de la tara, faza cu telefon in lift am vazut doar in filme...
Mai suneti-ne ceva, telefonul din liftul dvs. este un fel de interfon? Poti sa anunti echipa de interventii sau o alta urgenta sau il poti folosi si interurban - ca aici este dilema noastra...
Daca este pus acolo pentru interventii de genul celo spuse la inceput, atunci, cred ca cheltuielile cu telefonul sunt cuprinse in cheltuielile cu liftul. Cred ca cel mai bine cunoaste aceste amanunte, chiar conducerea as. prop. Faceti acolo o intrebare si ne spuneti si noua cum sta treaba!
Succes!
Sunt cheltuieli pe cota parte. Este o linie dedicata doar ascensorului, in caz in care ramaneti blocati puteti sa sunati la disecerat.