avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... radiere auto prin hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

radiere auto prin hotarare judecatoreasca

Buna ziua,

presupunand ca:
- vanzarea s-a efectuat intre persoane fizice cu domiciliul in acelasi oras
- vanzatorul are contractul de vanzare cumparare tipizat si stampilat (radierea fiscala s-a inregistrat)
- vanzatorul are copie dupa cartea masinii
- vanzatorul are copie dupa talonul masinii completat la rubrica "instrainat catre" cu datele cumparatorului si data la care s-a efectuat vanzarea
- vanzatorul are copie dupa CI a cumparatorului
Puteti sa ma ajutati cu un model de actiune?
Daca este un avocat binevoitor pe acest site care a avut o asemea cauza il rog sa ma ajute cu modelul actiunii.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: radumur , utilizator 17:02, 7 Decembrie 2017
Fa o programare pentru CONSULTATIE GRATUITA pe gabrieldragomir.ro si te ajut.
asta faceam acum :)
multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Model plangere la judecatorie radiere auto Rauscamelia Rauscamelia Buna ziua, ma puteti ajuta cu un model de plangere pentru radiere auto in instanta? 1. Este un model tipizat sau trebuie sa fac eu de mana plangerea 2.Unde ... (vezi toată discuția)
Procedura vanzare auto iulianul iulianul Buna ziua, Sunt in situatia de a vinde un autoturism, duminica plec din oras si nu mai am timp sa merg la Administartia Financiara. Intrebarea mea este: ... (vezi toată discuția)
Cumparare auto Cristi Cristi Cristi Cristi Buna ziua,as avea nevoie de ajutor,doresc sa achizitionez un automobil,masina mica, va rog vsa imi spuneti pasii completi pe care trebuie sa i fac ,adica ... (vezi toată discuția)