Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Testament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Testament

Am ingrijit de un batran dupa care batranul mi-a lasat un testament legatar universal pe bunurile mobile si imobile batranul avand de la IML un certificat medico legal ca are discernamant sa incheie orice contract ,intre timp batranul a decedat,mentionez ca in actul de proprietate este trecut 3 proprietarii,batranul ,defuncta sotie,si baiatul sotiei din alta casnicie ,.mentionez ca dupa decesul batranului baiatul defunctei ,a venit la apartament,si mi-a schimbat iala la usa apartamentului abuziv,precizez ca se afla pe rol succesiunea de dezbatut ,la care el nu vrea sa se prezinte , v-as ruga , sa imi spuneti daca pot suna la politie,sau cui sa ma adresez,va multumes foarte mult anticipat si toate cele bune
In care act de proprietate sunt trecuti toti 3 ? NUmai la ap? In afara de ap, batranul mai avea ceva ?
Numai ce avea putea sa va lase, nu si partile celorlalti.
Pe sotia batranului o mosteneste baiatul, pus cota lui.. el are mai mult din ap decat dvs.