avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de invaliditate

Am vazut o decizie pensie de invaliditate cod N22 unde au calculat o pensie de invaliditate de 26 lei. Stagiul total de cotizare realizat 3 ani, 5 luni si 28 de zile. este corect?
Ultima modificare: Vineri, 8 Decembrie 2017
stionascu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 19:52, 8 Decembrie 2017
Ar putea fi corect calculul la un stagiu de cotizare de doar 3 ani.
Cu salariul minim ar fi trebuit sa fie de aproximativ 35 de lei.
Chiar daca ar fi 35 de lei tot nu a influienteaza cu nimic(nu are nicio importanta).
Va primi indemnizatia minima pentru pensionari in suma de 520 de lei.
Ultima modificare: Vineri, 8 Decembrie 2017
Carp Mircea, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie pensie cod n22 Marin69 Marin69 Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 130 de lei,și vreau sa ... (vezi toată discuția)
Pensie de invaliditate. SorinBv SorinBv Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 222 de lei,și vreau sa ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza pensia de invaliditate? Nicole09 Nicole09 Buna seara, As dori sa aflu cum se calculeaza pensia pe caz de boala la 36 de ani, cu o vechime de 15 ani daca se include si CCC. Va multumesc. (vezi toată discuția)