Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de invaliditate

Am vazut o decizie pensie de invaliditate cod N22 unde au calculat o pensie de invaliditate de 26 lei. Stagiul total de cotizare realizat 3 ani, 5 luni si 28 de zile. este corect?
stionascu, utilizator
Ar putea fi corect calculul la un stagiu de cotizare de doar 3 ani.
Cu salariul minim ar fi trebuit sa fie de aproximativ 35 de lei.
Chiar daca ar fi 35 de lei tot nu a influienteaza cu nimic(nu are nicio importanta).
Va primi indemnizatia minima pentru pensionari in suma de 520 de lei.
Carp Mircea, utilizator