Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Radiere mașină
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Radiere mașină

Dețin o Dacia pentru care nu am mai platit impozit din 2009 și cu care nu mai circulă nimeni din același an.Am vrut să o radiez,deci m am dus la primărie să plătesc impozitul restant.Masina nu mai figurează in evidențele lor.Nu știu ce pot să fac în continuare.Mă puteți sfătui?Mulțumesc mult!
Vehiculul avea numere de inmatriculare vechi sau noi ?
Ati verificat situatia bunului mobil la SPR evidenta auto ?
Mașina are numere noi,nu am fost să întreb decât la primărie
Solicitati oficial serviciului politie rutiera evidenta auto sa va comunice daca a dispus radierea din circulatie a vehiculului
Daca nu vehiculul nu este radiat din evidenta SPR si figurati dv drept proprietar,verificati la administratia fiscala in ce temei a fost radiat vehiculul de pe rolul dv fiscal
Mulțumesc!