Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Marcare locuri de parcare inchiriate de primarie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Marcare locuri de parcare inchiriate de primarie

Deoarece am primit o amenda pentru parcare pe un loc rezervat unei institutii ( loc nemarcat cu rezervat - era doar o urma de numar scris cu vopsea alba) v-as ruga sa-mi spuneti daca exista legislatie care prevede cum trebuie marcate locurile rezervate sau inchiriate si daca este posibil sa si specificati legislatia. Va multumesc
Parcarile auto se executa in conformitate cu dispozitiile in vigoare,legi si HCL
[ link extern ] /