Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu

Buna ziua , am fost angajata din 1 septembrie 2015 până în august 2016 , apoi din 1 martie 2017 până în 1 iunie 2017 , acum sunt angajata de la 1 septembrie și sunt însărcinată ..ar trebui sa nasc în iulie , as dori să știu dacă pot beneficia elde concediu maternal ?
FlorescuL, utilizator
Perioada eligibila pentru CCC : august 2016 - iulie 2018

Perioade acoperite; august 2016 (1 luna) ; martie - iunie 2017 (4 luni), septembrie 2017 - decembrie 2017 (4 luni)
Total 9 luni ... in 2018 pana in iulie 2018 va mai trebuie cel putin 3 luni. Daca le veti avea, atunci beneficiati de indemnizatia pentru CCC.