Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Credit bancar societate
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Credit bancar societate

o societate comerciala a luat credit de la banca pe data 01.07.2016 pe o perioada de 3 ani. Ca sa nu i se perceapa comision de nerespectare a clauzelor contractuale trebuie sa faca un rulaj minim anual de 30% din cifra de afaceri an 2015. Intrebarea mea este : Rulajul de 30% pe cont trebuie facut in perioada 01.07.2016-30.06.2017 si asa mai departe timp de 3 ani sau in perioada 01.07.2016-31.12.2016 sa se ruleze pe cont jumatate din suma rulajului anual si in anul 2017 sa se ruleze suma intreaga?.
george-neagu, moderator