Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sesizare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sesizare

Am facut o sesizare catre primarie ptr ca vecinul meu sa scoata pomii plantati la mai putin de 10 cm fata de razor intrucat radacinile acestora se intind pe terenul meu aprox. 1m si ontrebarea mea este; are primaria obligatia sa formeze o comisie care sa se deplaseze la fata locului ptr a elucida cazul? ,intra in atributiile primariei sa l oblige pe vecinul meu sa scoata pomii? multumesc f mult.
Trebuie sa primiti un raspuns scris de la primarie in termen de 30 de zile daca dvs. ati depus sesizare scrisa cu nr. de inregistrare/ data conform prevederilor OG nr.27/ 2002 art.8 privind petitiile. Daca nu primiti raspuns scris, puteti depune actiune in instanta impotriva primariei conform prevederilor Legii nr. 554/ 2004 privind contenciosul administrativ.