Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Hotărârea nr 564 din 4 august 2017
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Hotărârea nr 564 din 4 august 2017

Buna ziua ! Am o fetita cu CES , scolarizata in invatamantul scolar special cu scolarizare la domiciliu ,conform legi 564 art 2 alin e , fetita mea are dreptul la alocatie de hrana . Scoala asigura masa copiilor prezenți în unitatea de învățământ. Fetita mea având școlarizarea la domiciliu nu beneficiază de aceasta masa .În această situație ,are dreptul la alocatiei de hrana ?Multumesc mult !
jeneiionela, utilizator
Din cate reiese din HG 564/2017 , fetita dvs are dreptul la alocatia de hrana.
Multumesc mult