avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Hotărârea nr 564 din 4 august 2017
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Hotărârea nr 564 din 4 august 2017

Buna ziua ! Am o fetita cu CES , scolarizata in invatamantul scolar special cu scolarizare la domiciliu ,conform legi 564 art 2 alin e , fetita mea are dreptul la alocatie de hrana . Scoala asigura masa copiilor prezenți în unitatea de învățământ. Fetita mea având școlarizarea la domiciliu nu beneficiază de aceasta masa .În această situație ,are dreptul la alocatiei de hrana ?Multumesc mult !
Ultima modificare: Vineri, 15 Decembrie 2017
jeneiionela, utilizator
Cel mai recent răspuns: jeneiionela , utilizator 13:07, 16 Decembrie 2017
Din cate reiese din HG 564/2017 , fetita dvs are dreptul la alocatia de hrana.
Multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi copil cu grad de handicap grav Norbert333 Norbert333 Buna seara!Copilul meu in varsta de 11 ani,are Anemie aplastica forma foarte severa si este incadrat in grad de handicap grav.Doresc sa intreb daca are dreptul ... (vezi toată discuția)
Sumele alocate pt copii din scolile speciale victor sorin victor sorin Buna ziua , Care sint normele ce privesc cuantumul sumeleor pt copi cu nevoi speciale si invata in scoli speciale ? Respectiv sumele pt hrana , rechizite etc ... (vezi toată discuția)
Ordin 5574/07.10.2011 diana_brincovean diana_brincovean Buna ziua,sunt mama unei fetite de 10 ani hipoacuzie bilaterala grav accentuata cu certificat de handicap de la 3 ani si CES din 2013.Confom ordinului ... (vezi toată discuția)