Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Comision lunar de administrare cont
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Comision lunar de administrare cont

Buna seara,
Am avut un card de salarii la Raiffeisen Bank si de aproximativ 17 luni nu il mai folosesc.In luna septembrie primesc mesaj ca am de achitat suma de 11 ron,Achit cu chitanta suma ceruta si predau cardul.In data de 07.12.2017 primesc mesaj ca mai am de achitat 14,49 ron.
Am sunat la Raiffeisen,sunt transferat la Departamentul Colectare si mi se spune ca nu a fost inchis contul si se percepe un comision lunar pentru intretinerea contului de 5 ron.Este legal acest comision?In cazul ca nu folossesc cardul o perioada nu trebuie inchis automat?
Astept un raspuns.
Va doresc o seara buna.
~ Conținut șters la cerere ~