Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sediul procesual al unei primarii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Sediul procesual al unei primarii

Care este denumirea corecta a unei primarii, ca sediu procesual in instanta? Primaria X, Comuna X?
Catre cine ne indreptam actiune in instanta, pentru recuperarea unor debite?
In functie de cui apartin debitele....de principiu unitatea administrativ teritoriala prin primar.
AV. GABRIELA GERBER, Avocat
Formulare:Primaria, prin primar,cu sediul in comuna, str......nr..,cod postal,CUI,CIF,mail....,fax....(daca sunt cunoscute)
Multumim!