Forum Discuţii juridice Executare silită Executare
Discuție deschisă în Executare silită

Executare

Buna ziua!In anul 2013 am achizitionat impreuna cu sotul meu un apartament prin "prima casa".Creditul facut pe 25 de ani la BRD are o clauza ca dupa 5 ani putem vinde apartamentul.Intre timp noi am divortat si plateam amandoi amiabil jumate cu jumate rata.La alta banca Raiff avem un credit de nevoi pers pentru care la fel plateam amiabil jumate -jumate rata.In momentul de fata eu nu mai pot plati jumatatea mea (asa cum ne-am inteles amiabil ) iar el nu poate sa acopere toata rata de 1800 ron la banca Raiff,la creditul de nevoi personale.Deja sunt intarzieri de 60 de zile.La acest credit el este imprumutat iar eu codebitor,iar acest credit se stinge in conditii normale in dec 2020.Intrebarea mea este:
Daca ne executa poprire se poate face si pe apartament (Acesta este singurul bun imobil pe care il detinem.)sau se vor face popriri numai pe salarii?
Aura Daniela, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Nu,nu exista alta ipoteca pe imobil.
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc!