Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... contestatie NUP
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

contestatie NUP

Acum 3(trei ani) mi-a fost talharit apartamentul in care locuiesc. In acelasi timp au fost sparte mai multe apartamente in zona.
Mi-au fost furate mai multe bunuri, dar de valoare mai mare este un calculator si un telefon mobil.
Dupa 3 ani, adica saptamana trecuta ,am primit o hartie de la Parchetul din localitatea de domiciliu , prin care am fost anuntata ca au prins hotii,dar ca i-a scos de sub urmarire penala si au primit doar o amenda(administrativa).
Din acea hartie reiese:ori procurorul nu a citit dosarul, ori l-a citit dar a "omis" anumite lucruri, pentru ca , in timp ce la celelalte parti vatamate enumera bunurile furate cu lux de amanunte(pana si o sticla de bautura este mentionata) la mine scrie "telefon mobil si alte bunuri".
Sa inteleg ca "alte bunuri " inseamna calculatorul ............?
Vreau sa fac o contestatie in termenul legal de 20 de zile de la primirea hartiei de la parchet.
Va rog sa ma ajutati cu un model de contestatie, si sa ma indrumati unde trebuie sa o trimit.
Va multumesc!
http//www.mpublic.ro.recursuri/2008_penal