avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sunt gravidă și am 15 ani. Care sunt opțiunile mele ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sunt gravidă și am 15 ani. Care sunt opțiunile mele și ce riscuri există pentru tatăl copilului?

buna sunt gravida am doar 15 ani ce trebuie sa fac inafara sa nu fac avort?
Ultima modificare: Joi, 28 Decembrie 2017
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: proastasatului , utilizator 20:13, 20 Ianuarie 2018
parinti mei sunt de acord si parinti lui la fel
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Exista si povesti fericite.. am o colega, are 36 de ani , iar mama-sa are cu exact 15 ani mai mult ca ea, se inteleg f bine si va asigur ca pe colega mea a crescut-o f bine si frumos.
Cand vrei sa iti continui scoala, nu copilul e cel ce te impiedica..
am o intrebare dar el iubitul meu poate sa pateasca ceva adica sal ea la inchisoare ca eu is minora sau nu??????
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Art. 220

Actul sexual cu un minor

(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.

Teoretic, se poate intampla, practic e mai greu.. avand in vedere toate aspectele problemei.
cunosc o fata care are 16 si are 2copii care tatal la copii ei are17 ani...si nu sa mai intamplat absolut nimic.

Alte discuții în legătură

Am 20 de ani si am lasat gravida o minora de 14 ani bossssssss bossssssss am 20 de anii am lasat gravida o minora de 14 ani parinti stiu nu au nimik impotriva nostra ai mei nici ai iei fata ieste mutata la mine ce pot pati pot face ... (vezi toată discuția)
16 ani... ajutati-ma urgent RoxanAge RoxanAge Am 15 ani si 8luni si prietenul meu e mai mare decat mine,ne iubim foarte mult dar parintii mei nu sunt de acord cu el m.au dus si la politie ...ce pot face sa ... (vezi toată discuția)
Sunt minora si vreau sa fug de acasa Andreea florea Andreea florea Buna.. sunt minora in varsta de 14 ani.. vreau sa ma mut la iubitul meu .. dar parintii mei nu sunt de acord.. ce se intampla daca fug de acasa? Gen daca ... (vezi toată discuția)