Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Transfer alocație și schimbarea custodiei comune
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Transfer alocație și schimbarea custodiei comune

Buna ziua,
Am rugămintea să mă îndrumați și pe mine privind alocația fiului meu, pe care nu o pot recupera de la fostul meu soț.
Alocația este virata in fiecare luna în contul fostului, iar el nu ii transfera banii copilului in cont. Cum pot sa fac sa recuperez acești bani?
A 2 a întrebare este referitor la decăderea din drepturile părintești pentru a nu mai avea custodie comună așa cum a făcut când am divorțat.
Multumesc
tgrut, utilizator