avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa speciala pentru autoturisme si ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa speciala pentru autoturisme si autovehicule

Am platit in august 2007 taxa speciala pentru autoturisme si autovehicule, in cuantum de 5700 de lei. In august 2008 am primit inapoi suma de 1900 lei reprezentand diferenta intre taxa speciala pentru autoturisme si autovehicule si taxa pe poluare pentru autoturisme.
Avand in vedere ca se calculeaza si dobanda de 0,02 % zi, vreau sa-mi fie calculata dobanda in primul an dupa intreaga suma. In acest caz ce suma ar trebui sa completez in cererea de restituire pe care urmeaza sa o depun la finante ?
Multumesc anticipat pentru eventualele lamuriri

Alte discuții în legătură

Taxa speciala pentru autoturisme madalina15 madalina15 Buna seara! Stiu ca se recupereaza taxa pe poluare, dar se poate recupera si taxa speciala pentru autoturisme (adica este taxa platita inainte de iunie/iulie ... (vezi toată discuția)
Taxa lucarica lucarica Am platit taxa speciala pe data de 30.07. 2007. imi mai pot recupera banii? (vezi toată discuția)