avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1686 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... imprumut bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

imprumut bancar

buna ziua! se poate face un imprumut bancar pentru un apartament in care am platit prin vanzare cumparare la notar suma de 13500 de euro urmand pana la sfarsitul lunii mai sa platesc diferenta de 10000 de euro apartamentul a costat 23500 euro
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 21:05, 2 Ianuarie 2018
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua ! Se poate pune apartamentul ca garantie chiar daca nu e platit integral?am platit 13500 euro urmand in luna mai diferenta pana la 23500 euro
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Aveti deja ipoteca legala pana il achitati, tine doar de banca daca va acorda imprumut in aceste conditii, eu nu cred. Ap ar trebui sa fie fara sarcini ca banca sa accepte, depinde si de valoarea lui.
Buna ziua! Eu doresc sa achit apartamentul cu suma imprumutata probabil este nevoie de vechiul propietar penrtu acord .Este si interesul lui nu stiu daca este posibil.asa ceva
~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Promitentii cumparatori vor putea solicita inscrierea ipotecii legale...? ovidiu_stan ovidiu_stan Am semnat azi precontractul pentru cumpararea unui apartament, si nu stiu exact ce inseamna: \\"Promitentii cumparatori vor putea solicita inscrierea ... (vezi toată discuția)
Partaj intre soti soniamarcel soniamarcel Buna ziua, Inca nu s-a pronuntat divortul si am cazut de acord cu sotul ca apartamentul bun comun sa imi revina mie si eu sa ii dau o sulta. Se poate face ... (vezi toată discuția)
Sulta BiancaTudose BiancaTudose Buna ziua! Am si eu o intrebare daca stie cineva, pe internet nu am reusit sa ma lamuresc...Sulta este o creanta si astfel dreptul de a cere executarea se ... (vezi toată discuția)