Forum Bani şi Afaceri ... Tedinţe imobiliare Taxa de vizionare pentru o proprietate ?
Discuție deschisă în Tedinţe imobiliare

Taxa de vizionare pentru o proprietate ?

Buna ziua , este legal ca un agent imobiliar sa ceara o suma de bani pentru vizionarea unei proprietati ? Sau exista o suma maxima pe care acesta o poate cere ?
Exista un comision pe care agentia imobiliara il percepe la incheierea unui contract de vanzare cumparare sau inchiriere pt un imobil aflaat in portofoloil agentiei respective.Nu cred ca varianta cu o taxa solicitata doar pt o vizionare este prea des folosita in mod cert nu va obliga nimeni sa o acceptati sau sa acceptati cuantumul acesteia.