avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrare contract individual de munca partial
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrare contract individual de munca partial

Buna ziua,
De la 1 ianuarie 2018 am un contract individual de munca partial pe 2 ore ca administrator de imobil-bloc. L-am inregistrat in Revisal si pe Reges. Puteti sa-mi spuneti urmatorl pas ar trebui inregistrat la finante? Referitor la contributii ar tb platite cele pentru salariul minim brut? Sper sa nu. :)
Am deja un contract cu norma intreaga la privat.
Multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 3 Ianuarie 2018
Costel V., utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:06, 3 Ianuarie 2018
La finante nu se depune decat D112...
Buna ziua,
Nu se inreg CIM la ANAF.
Daca cumulati din salarii un venit ce depaseste 1.900 lei nu se vor retine CAS si CASS la nivelul unui salariu minim pe economie.
Despre CIM cu timp partial: [ link extern ] /
Pentru c.i.m. cu timp partial se va achita contributiile la valoarea salariului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

neinscriere in reges favex favex Avem o asociatie de proprietari cu 16 membri. Avem presedinte , comitet executiv, administrator, femeie de serviciu si cenzor ultimii 3 fiind angajati part ... (vezi toată discuția)
Cim cu 2 zile de lucru rominaduca rominaduca Urmeaza sa angajam o persoana, cu program de lucru 2 zile pe saptamana(zile lucratoare), 8 ore pe zi. Imi spuneti va rog cum se calculeaza contributiile CAS ... (vezi toată discuția)
Cim dali_c dali_c Buna ziua, Patronul vrea sa angajeze o persoana care sa lucreze in prima sapt. luni, miercuri, vineri, a doua, marti, joi,sambata, si tot asa, cu un salariu ... (vezi toată discuția)