Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrare contract individual de munca partial
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrare contract individual de munca partial

Buna ziua,
De la 1 ianuarie 2018 am un contract individual de munca partial pe 2 ore ca administrator de imobil-bloc. L-am inregistrat in Revisal si pe Reges. Puteti sa-mi spuneti urmatorl pas ar trebui inregistrat la finante? Referitor la contributii ar tb platite cele pentru salariul minim brut? Sper sa nu. :)
Am deja un contract cu norma intreaga la privat.
Multumesc.
Costel V., utilizator
La finante nu se depune decat D112...
Buna ziua,
Nu se inreg CIM la ANAF.
Daca cumulati din salarii un venit ce depaseste 1.900 lei nu se vor retine CAS si CASS la nivelul unui salariu minim pe economie.
Despre CIM cu timp partial: [ link extern ] /
Pentru c.i.m. cu timp partial se va achita contributiile la valoarea salariului.