Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dreptul a i se inregistra o cerere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dreptul a i se inregistra o cerere

lucrez intr-o institutie publica si mai nou directorul a impus regula ca el citeasca documentul inainte de a lua nr de inregistrare de la secretariat pentru a fi sigur ca angajatii nu depun documente care sa-i pericliteze lui postul. este legal?
Credeam ca orice persoana are dreptul de a primi un nr de inregistrare pe documentele ce sunt lasate secretariat
Buna ziua,
Nu vrea sa primeasca cererile atunci le puteti trimite recomandata cu confirmare de primire.
Nu le ridica de la posta atunci va adresati instantei.