Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

Buna ziua!Baiatul meu împlinește 2 ani in data de 4 Iulie 2018,eu ma voi întoarce la munca pe 3 mai 2018,tatăl nu se încadrează pentru a sta cu băiatul,nu are venituri in țara.Doresc sa stiu daca pe luna mai si iunie eu voi putea sa beneficiez de stimulentul de inserție.Multumesc frumos!O zi buna!
Da, veti beneficia de stimulent de insertie incepand cu data revenirii la munca.