Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Procură
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Procură

Buna ziua , tatal meu gaseste scuze ca sa nu imi dea semnatura la pasaport si procura pentru a iesi din tara , se poate face in felul urmator : Mama mea sa faca o procura prin care sa o imputerniceasca pe bunica mea si tatal meu la fel prin care Bunica mea sa imi faca pasaportul cat si procura aceea pentru a parasi tara .
Specific mama mea este in Italia si zicea sa trimita de acolo
Lavinia1771, utilizator
Da bunica poate fi imputernicita de parintii dvs.pentru a se prezenta cu dvs. sa va faceti pasaportul. Procura trebuie facuta in strainatate la ambasada/consulat, in tara la un notar.[ link extern ]