Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe venit din criptomonede? Exista legislație ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe venit din criptomonede? Exista legislație pe subiectul acesta?

Buna ziua,
In decursul anului 2017 am investit aproximativ 5000 euro, in total, in criptomonede - persoana fizica . In momentul de fata, totalul monedelor detinute valoreaza peste 100 000 euro. As vrea sa retrag o parte si sa cumpăr un apartament. Ce impozite am de plătit si ce altceva trebuie facut in asa fel incat sa nu am nicio problema cu anaf?
Va mulțumesc
george-neagu, moderator