Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Salarizare in cazul autoritatilor publice locale
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Salarizare in cazul autoritatilor publice locale

In cazul autoritatilor publice locale , salariile sunt stabilite de consiliul local. Totusi , se poate ca un consilier II, angajat ca personal contractual sa aiba salariul 50% din salariul omologului sau functionar public ? Sau salariul unui consilier II angajat ca personal contractual poate fi mai mic decat salariul unui referent intr- o functie publica ?
george-neagu, moderator