Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbarea regimului matrimonial
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbarea regimului matrimonial

Referitor la o casatorie si bunurile dobandite:
La casatorie au optat pentru impartirea in mod egal a bunurilor fara sa isi dea seama de un aspect.
El are poprire pe conturi si un apartament oprit ca si garantie in urma unui proces. Ea are un credit ipotecar pe un apartament platit aproape jumatate. Exista posibilitatea sa ii opreasca si ei din apartament?
Vor sa schimbe regimul matrimonial dar din ce stiu se poate dupa un an, dar nu stiu daca se poate in aceste conditii iar pana atunci oricum vor sta ca pe ace. Multumesc pt ajutor.
User789, utilizator