Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum sa ma incadrez pe CM?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum sa ma incadrez pe CM?

Buna seara!
In primul rand va multumesc anticipat pentru dorinta de a ma ajuta. Suntem 2 asociate la o gradinita, asociatie. Una din noi va fi Director general dar nu stiu cum sa o incadram pe cealalta? Director adjunct?? Director Marketing?parca totusi am vrea ambele posturi de " conducere" si pe acte.Mai bine imi dati Dvs un sfat daca stiti cum se procedeaza la asociatii. Parca nu am vrea asistent director. Va multumesc anticipat si o seara superba va doresc.
Structura interna si denumirile intr-o organizatie nu vi le impune nimeni.
Dar sunteti asociatie (ONG) , sau SRL ?
Administrator.
Suntem ONG. Un asociat va fi administrator sau director general asta ne vom consulta dar celalalt asociat ce post ar putea ocupa pentru a fi tot de conducere?
Multumesc anticipat
Administratorul si directorul general nu inseamna acelasi lucru....sunt 2 functii diferite.
Deci problema se rezolva usor: o asociata va fi director general si una administrator.