Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ce obligații declarative are o firmă fără ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ce obligații declarative are o firmă fără activitate în 2017?

Buna ziua. O firma care nu are activitate in anul 2017, neplatitoare de tva, platitoare de imp pe venit depune doar D100 cu 0 la impozit pe venit si bilantul cu 0 nu?
Manuela Rășină, administrator
De cand a fost infiintata? A mai depus vreodata bilant?
Ioan Petru Butariu, Contabil
A FOST INFIINTATA IN 2008. Da, are depus bilanturile in fiecare an.
Depune situatii financiare anuale, conform balantei si D100.
Ioan Petru Butariu, Contabil