Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Sediu intreprindere familiala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Sediu intreprindere familiala

buna dimineata,

va rog frumos sa ma ajutati in urmatoarea situatie: o intreprindere familiala formata din membri (sot si sotie) are sediul in sectorul 4, la domiciliul acestora. de curand s-au mutat in judetul ilfov si trebuie sa isi schimbe buletinele. aceste modificari unde trebuie inregistrate?
apartamentul unde au sediul social doresc sa il inchirieze. mai poate fi sediul acolo?
sper ca am fost cat de cat clara in exprimare.

multumesc anticipat!
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Apartamentul este proprietatea celor 2 soti. Daca il inchiriaza, sediul nu mai poate ramane acelasi? Daca unul din soti isi pastreaza domiciliul acolo si inchiriaza o camera, sediul mai poate functiona in acel apartament?
~ Conținut șters la cerere ~
Am uitat sa mentionez ca apartamentul este cu 2 camere. daca unul din proprietari ramane intr-o camera, iar pe a 2 a o inchiriaza, sediul mai poate functiona acolo? daca inchiriaza tot apartamentul, sediul nu mai poate fi acolo?
Utilitatile nu au fost nici pana acum partajate pe pers fizica si juridica.