Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificari contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificari contract de munca

Va rog, pentru a respecta OUG 79 si apoi 82/2017, termenul de transmitere in REVISAL a modificarilor salariale s-a extins pana la 31.03.2018?
Termenul pana la care se poate transmite modificarea salariului minim este de 31.03.2018. Totusi, pentru persoanele nou angajate in 2018, termenul de transmitere a noului contract in REVISAL este cel prevazut in legislatia anterioara, adica cel putn cu o zi inainte de inceperea activitatii.
Va multumesc
Vali26, utilizator