Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Restituire taxa auto
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Restituire taxa auto

În decembrie 2017 trebuia sa primesc tranșă a 3 a restituire parțială taxa auto.De la Anaf mi s- a comunicat că momentan nu se mai fac plăți și se așteaptă noua reglementare. DC NU SE MAI RESPECTA DECIZIA ACORDATA IN INSTANTA PT PLATA ESALONATA IN 5 ANI RESTITUIRII TAXEI DE MEDIU????
 NORME METODOLOGICE din 29 decembrie 2017 de aplicare a Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 52/2017 privind restituirea sumelor reprezentând taxa specială pentru autoturisme şi autovehicule, taxa pe poluare pentru autovehicule, taxa pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule şi timbrul de mediu pentru autovehicule
Aceasta este reglementarea, insa face referire la cererile noi depuse. Solicitati sa vi se comunice raspunsul, iar in cazul in care nu se vor conforma, actionati in instanta.
Solicitare sa fac către Anaf???Mulțumesc
Da. Cu placere