avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 446 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajatorul mă spionează?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajatorul mă spionează?

Am o presimțire că angajatorul mă spionează la locul de muncă cu un microfon ascuns în birou . Ce pot să fac?
Ultima modificare: Marți, 9 Ianuarie 2018
zoli79, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:58, 10 Ianuarie 2018
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sa cautati microfonul..
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
1. "Salariatii nu pot fi supravegheati video in birourile in care acestia muncesc in mod obisnuit, conform prevederilor legale aflate in vigoare, insa camerele video pot fi instalate in alte locuri, in conditii stricte. ... "
Detalii : www.avocatnet.ro/articol_405...

2. Comunicat de presă al Autoritatii Naţionale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal
[ link extern ]

3. Autoritatea Naţională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal - sesizari
[ link extern ]

4. Monitorizarea salariaților la locul de muncă: Ce (nu) poate face angajatorul
www.avocatnet.ro/articol_448...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Monitorizare audio/video Rainwatch Rainwatch Sotia mea lucreaza la un magazin alimentar, iar de curand seful ei a schimbat camerele cele vechi si au pus camere video si audio. Am mai cautat pe net dar nu ... (vezi toată discuția)
Inregistrare audio bogdan999999 bogdan999999 Am o intrebare simpla, are voie angajatorul sa ma inregistreze audio la locul de munca ? (vezi toată discuția)
Dreptul angajatorului de a-și supraveghea angajații kikybaly kikybaly Nu știu dacă aici trebuie să postez, însă nu am găsit altă secțiune care să aibă discuții despre dreptul la intimitate. Știu că anul trecut s-a ... (vezi toată discuția)