Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... indreptare eroare hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

indreptare eroare hotarare judecatoreasca

Intr o hotarare judecatoreasca pronuntata de tribunal, in redactarea acesteia instanta de judecata strecoara erori in ceea ce priveste cuantumul taxei privind timbrul de mediu precum si a cheltuielilor de judecata.
Intre timp paratii au declarat recurs impotriva hotararii in care s au strecurat greselile pe care vreau sa le indrept.....se mai poate depunere cererea de indreptare eroare materiala in aceste conditii?

multumesc!
Puteti formula cerere de indreptare a a erorii materiale(in masura in care este vorba de o eroare materiale) conf.art.442 NCPC..
multumesc...este vorba despre redactarea eronata in hotarare a cunatumului taxei de timbru si a cuantumului aferent cheltuielilor de judecata....